Vijfhart
088 - 542 78 48 info@vijfhart.nl

Querying Data with Microsoft Transact-SQL (DP-080)

  • Duur
    3 dagen
  • Kosten
    vanaf €1795,-
  • Lesmethode
    Persoonlijk begeleid of Klassikaal
  • Locaties
    NieuwegeinVirtueel

In deze Microsoft DP-080 cursus van Vijfhart leer je hoe je Transact-SQL kunt gebruiken om gegevens op te vragen en te wijzigen in relationele, op Microsoft SQL Server gebaseerde databasesystemen zoals Microsoft SQL Server, Azure SQL-database en Azure Synapse Analytics.

We behandelen het schrijven van SELECT-statements waarmee je kolommen uit een of meer tabellen ophaalt, waarna je ontdekt hoe je zoekresultaten kunt sorteren en filteren. Daarbij werk je niet alleen met eenvoudige queries, maar leer je ook hoe je joins en subquery’s gebruikt om gegevens uit meerdere tabellen samen te brengen. Verder maak je kennis met ingebouwde functies om waarden te manipuleren of te berekenen en leert gegevens te groeperen en de resultaten te aggregeren. Zo kun je bijvoorbeeld totalen en gemiddelden berekenen en die direct toepassen in analyses die aansluiten bij je dagelijkse werk. Daarnaast ga je aan de slag met opdrachten waarin je gegevens zelf aanpast door middel van INSERT, UPDATE, DELETE en MERGE. Hierdoor oefen je niet alleen met het uitlezen van data, maar ook met het onderhouden en bijwerken van de database.

Tijdens de cursus werk je in een oefenomgeving met echte datastructuren en maak je gebruik van de SQL Server-querytools, zodat je direct ervaart hoe deze technieken in de praktijk functioneren. Zo maak je Transact-SQL snel eigen, op een manier die aansluit bij jouw manier van werken en de uitdagingen die je in jouw organisatie tegenkomt.

Deze cursus gaat altijd door (startgarantie).