Vijfhart
088 - 542 78 48 info@vijfhart.nl

Leren programmeren in Python

  • Duur
    5 dagen
  • Kosten
    vanaf €3495,-
  • Lesmethode
    Persoonlijk begeleid of Klassikaal
  • Locaties
    NieuwegeinVirtueel

In deze Python cursus, ontwikkeld door de open-source experts van AT Computing en exclusief beschikbaar bij Vijfhart, leer je de basis van programmeren in Python en de unieke kenmerken van Python, van algoritmiek tot object-oriëntatie. De programmeertaal Python is eenvoudig te leren en makkelijk toepasbaar op veel IT-disciplines zoals Big Data, Artificial Intelligence, Machine Learning en Cyber Security. Python wordt gebruikt voor van alles: van scripts voor systeembeheer en installatiesoftware in Linux, tot webapplicaties, grafische user interfaces en automatisering. Dankzij de ingebouwde objectgeoriënteerde aanpak en de enorme standaardbibliotheek is Python bovendien ideaal voor rapid application development: snel en efficiënt bouwen zonder telkens opnieuw het wiel uit te vinden. Deze cursus is voor iedereen die nog weinig tot geen programmeerervaring heeft.

Tijdens deze vijfdaagse cursus werk je toe naar het zelfstandig kunnen schrijven van Python-code. Je leert eerst de essentie van programmeren in het algemeen: hoe vertaal je een probleem naar een oplossing met behulp van algoritmes? Daarbij komt ook de belangrijkste programmeerterminologie aan bod, zodat je vertrouwd raakt met begrippen die in alle programmeertalen terugkomen. Van daaruit ga je concreet aan de slag met Python: je leert de syntax, werkt met variabelen en datatypes en ontdekt hoe flow control werkt. Ook maak je kennis met veelgebruikte constructies zoals strings, lists en dictionaries, en krijg je inzicht in hoe Python omgaat met mutable en immutable objecten. Verder verdiep je je in onderwerpen als bits en bytes, de representatie van getallen in binair, octaal en hexadecimaal, bestanden en encoding.

Omdat we steeds de koppeling maken tussen theorie en praktijk, merk je snel dat je de concepten echt gaat begrijpen. Je oefent met het schrijven van eigen functies en modules, leert hoe je fouten kunt opvangen met exception handling en maakt kennis met de uitgebreide Python Standard Library. Op de laatste dag ga je met GenAI en vibe coding aan de slag. Je oefent hoe je goede prompts opstelt om nuttige code te genereren. Daarnaast leer je hoe je AI-code beoordeelt en hoe je deze code combineer met eigen werk. Ook wordt aandacht besteed aan foutafhandeling: AI schrijft soms code die niet optimaal is of zelfs niet werkt, dus het is belangrijk om kritisch te kijken en zelf de regie te houden.

Deze cursus gaat altijd door (startgarantie).