In de Java 21 cursus van Vijfhart maak je een start met programmeren in Java 21. In vijf dagen leer je de basis van de taal én maak je kennis met onderdelen van de Java Standard Edition (JSE) technologie. Je ontdekt wat object georiënteerd programmeren in Java inhoudt en hoe je deze manier van denken gebruikt bij het bouwen van je eigen applicaties.
Tijdens de cursus behandel je stap voor stap de belangrijkste onderdelenaspecten. Je begint met de basis: datatypes, variabelen, methoden en de structuur van applicaties. Daarna leer je werken met condities en herhalingsstatements, constructors en overloading. Ook ga je aan de slag met objectgeoriënteerde concepten zoals overerving, conversie, polymorfisme en interfaces. Daarnaast leer je hoe je met packages werkt en hoe je fouten opvangt met exceptions. Arrays, collecties, garbage collection en het gebruik van modifiers komen uitgebreid aan bod. Natuurlijk besteden we ook aandacht aan nieuw onderwerpen in Java 21 zoals pattern matching for switch en sequenced collections.
Je leert vooral door te doen. Elke uitleg wordt gevolgd door praktijkopdrachten en voorbeelden waarin je zelf code schrijft. Zo ervaar je direct hoe de theorie in de praktijk werkt. Korte toetsmomenten helpen je om te checken of je de stof goed begrijpt.