In deze ITIL Product (versie 5) cursus leer je hoe je digitale producten en bijbehorende services doelgericht ontwikkelt, verbetert en beheert. Je ontdekt hoe je waarde creëert voor klanten en gebruikers door productmanagement, servicemanagement en digitale technologie beter op elkaar af te stemmen. Dat is waardevol als je werkt aan producten of services die continu moeten meebewegen met klantbehoeften, bedrijfsdoelen, AI, automatisering en veranderende marktomstandigheden.
De cursus behandelt de belangrijkste concepten van digitale producten en digitale services, de ITIL Product and Service Lifecycle en de rol van de ITIL value chain. Je werkt met de lifecycle-activiteiten discover, design, acquire, build, transition, operate, deliver en support. Daarbij kijk je niet alleen naar processen, maar ook naar rollen, succesfactoren, metrics, management practices, operating models, value streams en de relatie met frameworks zoals PRINCE2 en DevOps.
Tijdens de cursus oefen je met scenario’s, kennisvragen en examengerichte opdrachten. Daarbij gebruik je onder meer de ITIL Car Rental-case om afwegingen te maken rond productbeslissingen, lifecycle-keuzes. Zo pas je de stof direct toe op herkenbare praktijksituaties en bereid je je gericht voor op het officiële examen. Het examen ITIL Product is een van de vier examens die je moet behalen om de designation ITIL Managing Professional te verkrijgen en leg je op de laatste dag af.