In deze cursus wordt een introductie gegeven van de tool Oracle Enterprise Manager (OEM). De OEM is Oracle′s tool voor pro-actief beheer van een Oracle Grid omgeving. Onder een grid wordt een netwerk van databases, application servers en andere Oracle gerelateerde producten of benodigde servers verstaan. Na een uitleg over de architectuur van de OEM en het gebruik van de Grid Control gaan de cursisten zelf een locale Oracle Management Server en locale Intelligent Agent installeren. Dit biedt de mogelijkheid om te oefenen met het beheersconcept van de OEM. Vervolgens wordt het configureren van de Database Console behandeld, de opbouw van de website alsmede het gebruik van meetpunten en bijbehorende alerts. Als laatste worden de Enterprise Manager jobs behandeld.
De theoretische leerstof wordt door de docent klassikaal gepresenteerd. Circa de helft van de tijd wordt besteed aan praktijkopdrachten.
DoelgroepDeze cursus is bedoeld voor Database Administrators of Database Operators die gebruik gaan maken van de Oracle Enterprise Manager 10g.
VoorkennisWij adviseren onderstaande voorkennis:
DoelHet doel van deze Oracle cursus is inzicht verkrijgen in de mogelijkheden van de Oracle Enterprise Manager 10g.
OnderwerpenDe cursus Oracle Enterprise Manager 10g:overview behandelt de volgende onderwerpen:
AanmeldenGeïnteresseerd geraakt in deze opleiding, gegeven door ervaren docenten? Dan kunt u zich eenvoudig en snel online aanmelden door op de "Boek nu" link onder de vestiging en methode van uw keuze te klikken.
(*) Hebt u een voorstel voor andere cursusdata? Neem contact op, wij plannen graag een extra sessie voor u!
Aanbevolen vervolgcursussenOnderstaande cursus(sen) zijn een logisch vervolg op deze cursus:
Gerelateerde cursussenIn dezelfde cursusgroep bieden wij óók onderstaande opleidingen aan:
Gedetailleerde onderwerpenlijstHieronder vind u een gedetailleerd overzicht met onderwerpen die in de cursus Oracle Enterprise Manager 10g:overview behandeld zullen worden:
- Inleiding Oracle Enterprise Manager
- Overview Oracle Enterprise Manager
- Mogelijkheden met OEM
- Home pages
- Metrics
- Alerts
- Status iconen
- Installatie OEM database control
- Algemeen
- Installeren met DBCA
- Installeren met EMCA
- Configureren OEM database control
- Opstarten Database Control
- Setup
- Preferences
- Database hoofdpagina′s
- Algemeen
- Home
- Performance
- Administration
- Maintenance
- Enterprise Manager Jobs
- Algemeen
- Creëren van een job
- Job Activity page
- Job Library page
Alle vermelde prijzen zijn onder voorbehoud en exclusief BTW.
|